1434/1727
Fransk kaminur af bronze, støbt med urne, ansigt og ornamentik, i siderne løvehoveder med ringhanke, hvidemaljeret urskive med arabertal. Værk stemplet Japy Frères & Cie. 19. årh. H. 50.
Pendul medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. august 2014
Vurdering
Hammerslag