1812/901
Thorvald Niss Schack Nielsen (f. Ribe 1907, d. ?)
Landskab. Sign. Schack N. Olie på lærred. 88×91.
På bagsiden betegnet Schack Nielsen.
Kunstner rettet 12.3.18, NM
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag