1812/​901
Thorvald Niss Schack Nielsen: Landskab. Sign. Schack N. Olie på lærred. 88×91.

Be­skriv­el­se

Landskab. Sign. Schack N. Olie på lærred. 88×91.

På bagsiden betegnet Schack Nielsen.

Kunstner rettet 12.3.18, NM

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Moderne malerier

Kunstner

Thorvald Niss Schack Nielsen (f. Ribe 1907, d. ?)

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

Budhistorik

1.000 kr.