1812/​901
Thorvald Niss Schack Nielsen: Landskab. Sign. Schack N. Olie på lærred. 88×91.

Be­skriv­el­se

Landskab. Sign. Schack N. Olie på lærred. 88×91.

På bagsiden betegnet Schack Nielsen.

Kunstner rettet 12.3.18, NM

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Moderne malerier

Kunstner

Thorvald Niss Schack Nielsen (f. Ribe 1907, d. ?)

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

Budhistorik

1.000 kr.