2427/​722

Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)

“Marianne and the Chevalier” fra “The Marquis de Sade”, 1967. Sign. Dali, XXXIII/XC. Udgivet af Shorewood Publishers, New York. Litografi i farver. Lysmål 57×44.

Litteratur: Fields nr. 69–1 D.

Undersøgt i ramme. Rammen har intet glas. Fugtpletter og syrepletter. Papiret er gulnet. Mindre fugtskjolder. Eftersyn tilrådes.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

19 bud

257963 1.850 DKK
938740 (Autobud) 1.800 DKK
257963 1.800 DKK
938740 (Autobud) 1.750 DKK
257963 1.700 DKK
938740 (Autobud) 1.650 DKK
257963 1.600 DKK
938740 (Autobud) 1.550 DKK
257963 1.500 DKK
938740 (Autobud) 1.450 DKK
829655 1.400 DKK
938740 (Autobud) 1.350 DKK
874501 1.300 DKK
938740 (Autobud) 1.250 DKK
1023894 1.200 DKK
938740 (Autobud) 1.150 DKK
898539 1.100 DKK
938740 1.050 DKK
576 1.000 DKK

Levering i USA fra 1.460 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK