2140/1127
René Lalique (f. Ay (Marne) 1860, d. 1945)
“Bluets en tourbillon”. Broche af forgyldt metal prydet med udskåret glas. Stemplet Lalique. L. 8 cm.
Marcilhac s. 550. Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 6. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud