2005/91
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Dyrehaven med høje træer. Sign. Chr. Zacho 1910. Olie på træ. 32 × 42.
Bruun Rasmussen auktion 1403, 2014 nr. 139.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud