2125/​7002

Ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Ajassi, Igbomina. Nigeria. H. 32.

Proveniens: Erhvervet hos Ian Auld i London 1987.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag