2125/7002
Ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Ajassi, Igbomina. Nigeria. H. 32.
Proveniens: Erhvervet hos Ian Auld i London 1987.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 27. juni 2021