1406/​1632

Tre russiske bægre af sølv, dekoreret med niello arbejde, samt pokal af sølv graveret med ornamentik. 19.-20. årh. Vægt ca. 335 gr. H. 5–15,5. (4)

Mindre ridser og mærker.

Varia, 6. februar 2014

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK