2033/635
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972)
“Bag klitrækken, Pirupshvarre”. Sign. Axel P.J. 60. Olie på lærred. 65×92.
God stand.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag