2445/​35

Engelsk 'pembroke table' klapbord af palisander med lister af satinwood, front med skuffe, tilspidsede ben med spolehjul af messing. 18. årh.s slutning. H. 71. L. 95. B. 80.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. klapperne falmet.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Dette emne er udgået

808896 2.000 DKK