2131/​2020

Rolex

Herrearmbåndsur af stål. Model Datejust, ref. 16220. Mekanisk COSC værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. Sort skive med stål indeks og visere. Rolex Oyster lænke af stål med foldespænde ref. 78360, endeled ref. 558B. Omkreds ca. 17,5 cm. Urets diam. 36 mm. 2005.

Service garantibevis fra 2015 fra autoriseret Rolex forhandler Peter Jürgensen, Flensborg medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkrelte ridser på bagkasse. Et endeled med skævhed.

Armbåndsure, 4. august 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

27.000 DKK

27.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK