Herrearmbåndsur af stål. Model Datejust, ref. 16220. Mekanisk COSC værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. Sort skive med stål indeks og visere. Rolex Oyster lænke af stål med foldespænde ref. 78360, endeled ref. 558B. Omkreds ca. 17,5 cm. Urets diam. 36 mm. 2005.
Service garantibevis fra 2015 fra autoriseret Rolex forhandler Peter Jürgensen, Flensborg medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkrelte ridser på bagkasse. Et endeled med skævhed.
Armbåndsure, 4. august 2021