2439/1637
To sengustavianske pokaler af glas, kummer prydede med slebne dekorationer, facetteret stilk på firsidet fodstykke, 19. årh. H. 17 og 19,5 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Ene glas med lille afslag på mundrand samt afslag på fodstykke.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.