2108/1300
To empire miniatureportrætter malt på porcelæn og ben, rammer af 14 kt. guld. L. 4,6 og 6,8 cm. 19. årh.s første halvdel. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage herunder mindre ridser. Vedhæng med løse dele på bagsiden. Broche med løs ramme. Kun selve rammerne er guld.
Smykker og Fashion, 24. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud