2048/392
Legetøjshest af udskåret og bemalet træ, monteret på plade med hjul af jern. Ca. 1900. H. 48. L. 45.
Større afskalninger. Et hjul mangler. Revner i træet. Større revne i plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag