2006/479
Fransk empire seng af mahogni. Beslag af bronze. 19. årh.s begyndelse. Indvendig l. 184. Indvendig d. 104.
Proveniens: Dansk herregård.
En identisk seng sælges som katalognummer 2006/473.
Alders- og håndteringstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag