2003/2050
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Visodate Stylist. Mekanisk værk med manuelt optræk og dato. Urets diam. 34 mm. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. 1960'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud