873/228
Svensk rokoko kommode af nøddetræ og frugt træ, indlagt med parquetteri, svungen sider og front med tre skuffer, beslag og greb af forgyldt bronze. 18. årh.s midte. H. 82. B. 91. D. 52.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag