2032/241
Et par lampetter med bibelske motiver: “Jesus prædiker i templet” og “Pinsedag med helligånden”. 18. årh. H. 24 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
39 bud