12022/115
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972)
Landskab med huse. Sign. Axel P.J. 39. Olie på lærred. Lysmål 48,5×61,5. Rammemål 60×73. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag