1643/1545
Skærm af perlemorsskal bemalt med flodparti, på stand af træ monteret med perlemor. 19. årh. H. 39,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
30 bud