2437/920
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre skabe og tre bogreoler af massiv fyrretræ. Et skab indvendigt med fire store udtræksbakker, et skab med arkivudtræk. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak/mindre afslag. Tegn på fugt. Klister rester.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag