873/132
Et sæt på seks svenske sengustavianske stole, udskåret med griffe og ornamentik. 19. årh.s begyndelse. (6)
Proveniens: Säbylund slot, Närke.
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag