873/​132

Et sæt på seks svenske sengustavianske stole, udskåret med griffe og ornamentik. 19. årh.s begyndelse. (6)

Proveniens: Säbylund slot, Närke.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag