2043/677
Gudmundur Gudmundsson Erro (f. Snæfellsbær, Island 1932)
Komposition. Sign. Erró 1993, III/XXV. Litografi i farver. Bladstørrelse 117×75. Uindrammet.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag