2124/​309

Fire dansemasker af udskåret træ med rester af sort, rødt og hvidt pigment. 20. årh. H. 31–34. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afskalninger og mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK