1338/117
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med sejlskibe og en damper, i baggrunden Kronborg. Sign. Vilh. Bille 93. Olie på lærred. 90×136.
Behov for let overfladerensning. Hul (ca. 1 cm). Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. september 2013
Vurdering
Hammerslag