2417/293
Brita Barnekow (f. København 1868, d. Frederikshavn 1936)
Italiensk gadeparti i sol. Sign. monogram, Rom 1901. Olie på lærred monteret på plade. 49,5×31.
Nålehuller i hjørner.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag