Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Fire kompositioner. Alle sign. OH 202/250. Litografier i farver. Rammemål 52×60. (4)
Fra mappen “4 litografier fra Bornholm”. Mappen/Omslaget medfølger ikke.
Papiret er let gulnet. Ene ramme mangler glas/glas defekt.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
11 bud