2116/167
Dansk maler, ca. 1900
Landskab med gårde ved skumringstid. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 24,5×37,5.
Behov for rensning. Mindre afskalninger, ridser og krakeleringer. Enkelte lufbobler fra monteringen.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud