1418/86
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Parti fra Ribe. Sign. Aug. Fischer Ribe 1916. Olie på lærred. 38×28.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 28. april 2014
Vurdering
Hammerslag