12141/​72

Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)

“Marine ud for Lynæs”. Sign. Chr. Benjamin Olsen 1916. Olie på lærred. 19×29. Indrammet.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

24 bud

2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK