12139/61
Einar Herman Jensen (f. København 1915, d. sst. 1951)
Stående nøgen kvinde i rum. Sign. Einar. Olie på lærred. 64×26. Rammemål 70×32. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag