Et par kinesiske vaser af elfenben, rigt udskåret med drager og skyformationer. Signeret. 20. årh.s begyndelse. H. 10,5. (2)
Gulnede. Den ene med løs fod og uregelmæssighed i benet. Den anden med fin tørhedsrevne.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021