2250/775
Samlig svenske heste, herunder Dalar heste, af bemalet og delvist bemalet træ. Delvist udført hos Mora, Sverige. 20. årh. H. 7,5–25,5. (11)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En hest med manglende ben.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud