1346/1228
Ametyst- og safirring af forgyldt sterling sølv prydet med smaragd- og facetslebet ametyst samt talrige facetslebne gule og pink safirer. Str. 57.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 13. november 2013
Vurdering
Hammerslag