2116/1132
Victoriansk kamébroche af 14 kt. guld prydet med udskåret skal. L. ca. 5,0×4,5 cm. Ca. 1850'erne.
Æske medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 21. april 2021
Vurdering
Hammerslag