Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Uden titel. Sign. monogram 1964 samt sign. på bagsiden Hornung 1964 med dedikation: “Til min egen elskede Ena fra Preben”. Olie på lærred. 78×100
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020