872/881
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Kvindehoved, 1987. Usign. Olie på plade. 95×67
Proveniens: The Allan Stone Collection, New York (KT 6)
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag