1249/633
Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
To kompositioner. Begge sign. Schwalbe hhv. 76 238/300 og 77 185/300. Litografier i farver. Bladstørrelser 54×74 og 74×54. (2).
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. december 2012
Vurdering
Hammerslag