922/45
Stor prismekrone i Maria Theresia stil med stel af delvis forgyldt metal beklædt med glas, 22 lysarme monteret til el. i to etager, behængt med talrige prismer. 19. årh.s slutning. H. 155. Diam. 115.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Tre drypskåle med skår. We do not guarantee the electrical installation.
Vurdering
Hammerslag