1722/818
Per Kramer (f. Voel Sogn Jylland 1942, Jylland,1969-)
“Slagter-jomfru”. Sign. på bagsiden Per Kramer 1979 samt med monogram og udstillingsetiket på blændrammen. Olie på lærred. 40×35.
Udstillet: Kunstcirklerne, 17/8/1979, nr. 2.
Enkelte retoucheringer.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag