2132/140
Frederik Lange (f. Frederiksberg 1870, d. Skagen 1941)
Sydlandsk parti med klassiske bygninger. Sign. Fr. Lange, 28/11, 98. Olie på lærred. 35×30.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud