Carl Christian Gottlieb (f. 1693, d. 1737)
En rygvendt herre. Usigneret. Rødkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 23×13. Uindrammet.
Proveniens: Christian Hammer, dennes samlermærke på bagsiden.
Gulnet og med en smule pletter og foxing.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024