2144/521
Karl Isakson (f. Stockholm 1878, d. København 1922)
Æbler. Sign. Karl Isakson. Olie på papir. Lysmål 18×26.
Proveniens: Kunstneren Gustaf Wolmar, som studerede med Karl Isakson på Kunstnernes Frie Studieskoler hos Kristian Zahrtmann.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud