1847/1
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
Udsigt mod Kronborg Slot. Sign. monogram 40. Olie på lærred. 72×90.
Mindre krakeleringer. Ridse og afskalning. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag