2144/127
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Studie af en slange. Sign. J. S. Olie på lærred monteret på lærred. 32×62. Uindrammet.
Folder med afskalninger og krakeleringer. Nålehuller ved kant. Venstre hjørne bortskåret.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag