2103/169
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Marine med et sejlskib ud for Kronborg. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 34,5×47,5.
Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag