2426/528
Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
Smørnæb af sterlingsølv med hamret overflade. Buende hank med patineret flet. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1947. Vægt 280 g. H. 7,5. L. 13.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Sølvets overflade med nogle plamager.
Vurdering