2045/596
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposiiton, 1975. Sign. Bram van Velde, 14/90. Litografi i farver. Lysmål 43×59.
Litteratur: Maeght nr. 157.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag