2045/​387

Et par empire lysestager af tin, koniske skafter på runde fodstykker. Utydeligt stemplet. 19. årh.s begyndelse. H. 17. (2)

Ridser og mærker. Den ene stage vipper.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK